altınşehir escort

Kapat

Ben Kimim?

Mustafa KARAGÖL Kimdir

            Mustafa Karagöl kimdir? Öncelikle hoş geldin, sefa getirdin.  Öyle kendimi uzun uzadıya anlatacak değilim. Benim hayat hikayem çok fazla renkli,bol aksiyonlu, çılgınca değil. Normal bir işçi ailesinin en büyük ve tek oğlanıyım. Çok kısa olarak, aşağıda kendimden biraz aklımda kaldığı ölçüde bahsetmek istedim. İstersen, onu okuyarak biraz da olsa beni tanıyabilirsin.

1992

Güneşli bir günde
Masmavi göreceğiz Karadeniz’i
Balkaya’dan Karpuz’a kadar.
Karış karış biliriz bu şehri;
EKİ’nin çiçekli bahçeleri,
Rıhtıma kömür taşıyan vagonlarıyla;
Paydos saatlerinde yollara dökülen,
Soluk benizli insanlarıyla.
Siyah akar Zonguldak’ın deresi
Yüz karası değil, kömür karası
Böyle kazanılır ekmek parası
(Orhan Veli, 1946 )

Orhan Veli’nin bahsettiği emekçi kentin, emekçi çocuğu olarak açmışım gözlerimi. Zorlu bir doğum sonrası, zar zor olsa da tutunmuşum hayata. Babam : ‘’Yaşamayacak herhalde, kafası çok büyük çıktı’’ dediyse de, ben inatla tutunmuşum hayata.

1993

Daha yeni bir yaşına falan giriyorum işte. O yaşta çocuğa ne yapılır ? Agu bugu falan yapıyorlardır herhalde. Çok fazla ağlamazmışım, usluymuşum kısacası.

1994

Bu sene ortanca kardeşim Melike dünyaya gelmiş. O da ben gibi nisan ayında dünyaya ‘’Merhaba’’ demiş.  Onun doğumu benimki gibi çok sancılı olmamış. Ben, anneme dert vermeye daha o zamanlardan başlamışım demek.

  1996

Melike iki, ben dört yaşında oluyorum o sene. Aileye yeni biri daha katılıyor. Bizim en küçüğümüz ,ailemizin son bireyi İpek. İpek’in doğumunu daha dün gibi hatırlıyorum. Babamla hastaneye gitmiştik ama bulamamıştık bizimkileri. Dayım bizimkileri almış, çoktan eve götürmüştü. İşçi çocuğu olmak kolay değil, adam kendi karısının doğumuna bile yetişememiş. Neyse işte, bana son olarak  ‘abi’  diyecek bir üye daha katılmıştı ailemize. Nasıl bir denk gelmedir bilinmez, İpek’in doğum günü de nisan ayıdır.

Devamı gelecek…