Kapat
Paragrafta Anlam Test Soruları

Öğrencilerimizin en çok zorlandıkları, okumaktan üşendiği soru tarzlarının en baş belası kabul edilen paragrafta anlam konusu olmuştur hep. Soruların uzun uzun olması öğrencileri korkutmakta, bu soruyu ben okuyamam ya da okusam da yapamam gibi farklı düşüncelere yöneltmiştir. Hâlbuki, paragraf soruları uzun oldukları kadar kolaylıkla cevaplarına ulaşılan sorulardır.

Bir test sorusunun uzunluğu o konuda istenen cevabın ortaya çıkmasını her zaman daha çok fark ettirmektedir. Paragrafın içindeki cümlelerden cevaba ulaşmak daha kolay olmakta, paragrafta istenilen bilgi ipucusu da verilmektedir. Önemli olan bu soru tarzlarına ön yargılı olmamak ve çözebileceğinize dair inancınızı üst seviyede tutmaktır.

Ana fikir, konu bulma gibi çalışmaların çok faydası olacaktır. Parçanın bütünlüğünü bozan cümle, parçanın başlığı ne olabilir? Sorularına da bol bol paragraf çözmek ve kitap okuyarak ulaşmak mümkündür.

5.Sınıf Türkçe Paragrafta Anlam Testi Çöz

Başla
Tebrikler - 5.Sınıf Türkçe Paragrafta Anlam Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir