Kapat

5.Sınıf Türkçe 1.Dönem 1.Yazılı Soru Örnekleri – Devamlı Güncellenecek!

Birinci dönem birinci yazılıları 5.sınıf öğrencileri için her zaman biraz zorlayıcı olmuştur. İlkokuldan daha yeni gelmiş öğrenci için hiç de şaşılacak bir durum değildir. 5.sınıflardaki konularımız ilkokulda gördükleri konular üzerine inşa edilerek ilerleme gerçekleşiyor.

Yazılılar da genellikle sözcükte anlam, okuduğunu anlama ve yenilenen müfredat ve yeni soru tarzları ile birlikte daha da anlamsal hale gelmektedir.

5.sınıf öğrencilerimiz için çok önemli olan bu sınavlar gerçekten de çok ince eleyip sık dokumak ile olacak bir iş. Öznel ve nesnel anlam, zıt anlam, eş anlam, eş ses(sesteş) gibi birçok konuyu yazılılarda geçirmek elzem hale gelmiştir.

Grafik okuma, görsel okuma ve sözel mantık soruları basit düzeyde de sorulabilir. Bu sayfadan 1.dönem 1.yazılı örnekleri vermeye çalışacağım. Devamlı olarak güncel olmasına özen göstereceğimi düşünüyorum.

0 0 0 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Çanakkale Savaşı Anıları
Çanakkale Savaşı İle İlgili Kısa Anılar

18 Mart 1915 günü, yurdumuzun düşman işgaline karşı tek yürek olduğu ve bu birlikteliğin karşılığını aldığı gündür. Çanakkale savaşı yeni...

Kapat