Kapat
  • PAYLAŞ
  • 2.685 views

5.Sınıf Türkçe İçin En İyi Youtube Kanalları

Bir öğrenci için öğrenmenin en iyi yolu pekiştirmektir. Okulda öğrendiklerinizi evde tekrar etmek, bilgiyi daha kalıcı hale getirir.

Konu anlatımları, soru çözümleri ve ipuçları ile Türkçe dersini daha eğlenceli bir şekilde işleyin. Okulda derste başarılı olmakta zorlananlar için, evde ücretsiz Türkçe dersi eğitimi veren Youtube kanalları; sözcükte anlam konularından başlayarak, yazım bilgisi, dil bilgisi, edebi türler ve söz sanatları gibi konuları, 5.sınıf yaş grubuna uygun olarak işliyor. Okulda öğrenilenleri pekiştirmek ya da  bir türlü anlayamadığınız konuları başka hocalardan da dinlemek için Youtube’de yer alan ders kanallarına göz atabilirsiniz. Peki, 5.sınıf Türkçe için en iyi Youtube kanalları hangileri?

Sosyal Kale- TEOG

Türkçe yazılılarına hazırlık videoları ile Türkçe ders konularını öğrenirken en zorlandığınız konuları daha iyi pekiştirebilirsiniz.

Hocalara Geldik

Youtube’da ders kanalı denince ilk akla gelen kanallardan biri olan Hocalara Geldik, 5.sınıftan başlayarak 12.sınıfa kadar tüm dersler için ayrı oynatma listeleri ile tüm öğrencilere hitap ediyor. Sözcükte anlamdan başlayarak tüm 5.sınıf Türkçe konuları için Hocalara Geldik Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

Tonguç Akademi

Türkçe ders konularını en hızlı ve en verimli şekilde öğrenmek isteyenler için ücretsiz olarak hizmet veren bu Youtube kanalı, 5.sınıf öğrencileri için de videolar içeriyor. Türkçe derslerinin en önemli noktalarını en verimli şekilde öğrenmek için bu kanala abone olmanızı öneriyoruz. Artık Türkçe derslerini anlamak ve konulara odaklanmak daha kolay olacak.

Atlas Akademi

5.sınıf yaş grubuna uygun olarak anlatımları ile, öğrenciler ile işlenen derslerin videolarını bulabileceğiniz Atlas Akademi Youtube kanalında, 5.sınıf Türkçe ders konularında da bol bol seçeneğiniz olacak.

İsabet Akademi

5.sınıf Türkçe ders konularını daha iyi öğrenmenizi ve öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak bir Youtube kanalı. Sözcükte anlam konularından başlayarak; dil bilgisi, noktalama işaretleri, yazım kuralları, tür ve şekil bilgisi ve söz sanatları gibi birçok konuya değiniyor.

Ömer Hoca’yla Türkçe Dersi

5.sınıf dilbilgisi konularını daha iyi kavramak için Youtube’da öğrencilere ücretsiz olarak ders anlatan Ömer Hoca, Türkçe dilbilgisine dair tüm merak ettiğiniz konuları “5.sınıf dilbilgisi konuları” başlıklı oynatma listesinde toparlıyor.

“5.Sınıf Türkçe İçin En İyi Youtube Kanalları” üzerine 1 yorum

  1. Esmanur says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir