Kapat

6.Sınıf Türkçe 1.Dönem 2.Yazılı Soruları (2018-2019)

6.Sınıf Türkçe 1.Dönem 2.Yazılı Soruları

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde gerçekleştireceğimiz 6.Sınıf Türkçe 1.Dönem 2.Yazılısı için derlediğimiz yazılı sınav örneklerini aşağıda sıra sıra belirttik. Bu sınav örnekleri ile birlikte, birçok öğrenci arkadaşımız sınavlarında çıkabilecek sorulara ulaşırken, öğretmen arkadaşlarımız da soru örneklerini daha da genişletme fırsatı bulmuş olacak.

Yeni yapılan sistem değişikliği ile birlikte sınav sayılarında değişime gidilmişti. Bu değişikliğinde getirdiği bir etki ile Türkçe konuları sınavlarda daha kapsamlı sorulabilecek. Örneğin; daha önce üç sınav var iken, konuları daha genişe yayarak soruyorduk. Sınav sayısının düşmesi hem konuların sınavlarda daha genişçe sorulmasını hem de soru sayısının daha kapsamlı olmasını sağladı.

Soruların genellikle okuduğunu anlama, yorumlama, derste gördüğü dil bilgisi konularının kavranması vb. şeklinde sorulduğunu görmekteyim. Sorular genellikle orta düzeyde sorular ve çalışan öğrencilerin hiç zorlanmayacağı türden sorular olarak görülmekte.

Kendi hazırlayacağım sınavı en yakın zamanda bu sayfaya eklemiş olacağım. Yazılı sorusu örneklerini eklediğimiz arkadaşların bana ”İLETİŞİM” kısmında ulaşmaları halinde dosya kaldırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir