Kapat
7.Sınıf Noktalama İşaretleri Online Test

Bir yazının okunulmasını kolay hale getirmek, vurgu ve tonlama yapılacak noktaları belirtmeye yarayan ve duraklama, nefes alma yerlerini bize bildiren işaretlere noktalama işaretleri denir. Noktalama işaretlerinin çeşitli kullanımları, farklı şekillere bürünmüş işaretleri mevcuttur. Bir duyguyu, seslenmeyi bir ünlem işareti ile belirtiriz. Cümlenin bittiğini nokta ile anlar, eş görevli sözcükleri birbirinden virgüller ile ayırırız.

Aklımıza takılan noktaları soru işareti ile belirtiriz. Konuşma içeren yazılarda konuşma çizgisini sıklıkla kullanırız. Yazılarımız satırlara sığmadığı zaman da kısa çizgilere ihtiyaç duyarız. Kelime köklerini, gövdelerini gösterirken yine o işareti (kısa çizgi) kullanmaktayız. Önemli şeyleri tırnak içine almayı tercih ederiz. Testin içinde geçen test sorularının hepsini çözün, en son olarak yanlışlarını görün ve tekrarları buna göre şekillendirin. Çalışmanızda çok faydası olacağını düşünüyorum.

7.Sınıf Noktalama İşaretleri Testi

Başla
Tebrikler - 7.Sınıf Noktalama İşaretleri Testi adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir