Kapat
8.Sınıf Cümlede Anlam Online Çöz

Cümlede anlam konusuyla ilgili testi çözmeden önce cümlenin ne olduğu ile ilgili bilgi vermek çok doğru olacaktır. Cümleyi bir yargı bildiren, birden fazla sözcüğün bir araya gelmesiyle oluşmuş ve bir yüklemi olan anlatım birimi olarak söyleyebilirim.

Beden dilimizle farklı jest ve mimikler ile bir şeyler aktarırsak, cümlelerde yazılı olarak bizim duygu ve düşüncelerimizi anlatmamıza aracılık etmektedir. Cümleler ile sevinçlerimizi, hüzünlerimizi, kızgınlıklarımızı veya birtakım düşüncelerimizi karşı tarafa yazılı bir şekilde anlatırız.

Cümlede anlam konusu uçsuz bucaksız bir derya gibi diyebilirim. Özellikle 8.sınıf öğrencileri için cümlede anlam konusunun kapsamı bir hayli fazladır. Konu alt başlıkları şu şekildedir; Anlatımına göre cümleler, cümlede anlam ilişkileri, cümle yorumlama, anlamlarına göre cümleler diye dört gruba ayrılır.

Bu başlıkların alt başlıkları da çok uzun olduğu için lafı uzatmak istiyorum. Konuyu tekrar etmek ve iyice kavramak için testin içindeki tüm soruları çözün, kendinizi değerlendirin. Eksikliklerinizi keşfedin.

8. Sınıf Türkçe Cümlede Anlam

Başla
Tebrikler - 8. Sınıf Türkçe Cümlede Anlam adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir