Kapat

Şanlıurfa MEM 8.Sınıf LGS Kazanım Testleri

Şanlıurfa MEM Kazanım Testleri

Türkçe dersi ve diğer dersler için 8.sınıf ve 12.sınıf seviyesindeki öğrenciler için kazanım testleri Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet adresinde yayımlandı. Daha önce basılı olarak dağıttıkları testleri salgın dolayısıyla tüm öğrencilerin hizmetine açtılar. Bundan ötürü kendilerini ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum.

8.sınıf Türkçe dersi için olan öğrenci kazanım testlerini biz de sitemize ekledik. Karantina sürecinde evde kalan 20 yaş altındaki öğrencilerimizin de bu pdf dosyalarına ulaşması gerçekten sevindirici. Türkçe LGS için hazırlanan kazanım testlerine aşağıdan ulaşabilir, örnek soru köklerine bakabilir ve cihazınıza hemen indirebilirsiniz. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kazanım Testleri Örnek Soru Kökleri:

→ Yapboz parçaları kanıtlanabilirlik açısından üçerli olarak eşleştirilecektir. Buna göre oluşacak şekiller hangi seçenekte doğru verilmiştir?

→ Yukarıdaki cümlede geçen “hayat arkadaşı” söz öbeği hangi seçenekte bu cümledeki anlamı ile kullanılmıştır?

→ Tabloya göre sözcük-öge türü eşleştirmelerindeki yanlışlığın giderilmesi için hangi iki cümlenin yer değiştirmesi gerekir?

→ Yukarıdaki ifadelerde esnafların yansıttıkları duygular hangi seçenekte doğru verilmiştir?

→ Bu bilgilere göre ilk ve son kasada hangi meyveler yer almaktadır?

→ Bu bilgilere bakarak nomofobi ile ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

Türkçe LGS 8.Sınıf Kazanım Testleri

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir