Kapat

MEB 6.Sınıf ”Bak Postacı Geliyor Selam Veriyor” Günlük Planı

Bak Postacı Geliyor Selam Veriyor Dinleme Metni

İnsanlar, dünyada var olmaya başladığından itibaren günümüze kadar türlü türlü iletişim araçları kullanmıştır. Dumanla haberleşme, güvercinle haberleşme ve teknolojinin gelişmesiyle beraber telgraf ve mektup iletişim aracı olarak kullanılmıştır.

Telefonun icadı ile yeni bir iletişim yolu bulan insanlık, bu teknolojiyi geliştirerek türlü türlü hallere sokmuştur. Kablolu telefonlar yerlerini kablosuzlara, mektuplar da koltuklarını e-postalara bırakmıştır. Haberleşme için kullanılan araçlar, belli bir gelişimden sonra anlık iletişim ve eğlence araçlarına dönüşüm yoluna gitmiştir.

Yıllardır görmediğimiz eş, dost ve akrabaları bir telefon uygulamasından görüyoruz. Canımız istediği zaman binlerce kilometre ötedeki sevdiklerimize kamera açıyor ve istediğimiz an görüntü yollayabiliyoruz. Bu kadar hızlı bir şekilde iletişim kurmak fayda getirdiği kadar zarar da getirebilir mi?

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sakın Kesme Ders Planı
5.Sınıf Anıttepe ”Sakın Kesme” Dinleme Metni Günlük Planı

Ağaçlandırma projelerinin ülkemizde son yıllarda çok büyük bir ivme yakaladığını görüyoruz. Sakın Kesme dinleme metni ile de Mehmet Emin Yurdakul’un...

Kapat