Kapat

6.Sınıf ”Balıkçıl” Dinleme Metni Günlük Planı

Balıkçıl Metni

La Fontaine eserleri arasında en ünlülerinde olan ”Balıkçıl” metnini işleyeceğiz. Balıkçılın başından geçen olayları anlatarak, bize birçok erdem hakkında çok şey öğretiyor aslında. Bir insanın elindekinin kıymetini bilmemesi, onu elinin tersiyle itmesinin aslında ne kadar yanlış bir karar olduğunu bize gösteriyor.

Şu an bizim hoşumuza gitmeyen, burun kıvırdığımız yiyeceklerin birileri tarafından hayallerinin kurulduğunu unutmamalıyız. O zaman elimizde olan bir şeyin kıymetini bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. La Fontaine de bize bu masalı ile birçok ders çıkarma olanağı tanımıştır. Elimizdekilerin ve sahip olduklarımızın aslında ne kadar değerli olduğunu bize gösteren bir eserdir.

Bu metinle birlikte çocuklarımıza, öğrencilerimize bazı erdemleri aşılayabiliriz, diye düşünüyorum. Aşağıdaki günlük planı ve etkinlikleri ile çok yararlı bir dinleme metni olacaktır.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Deli Dumrul Dinleme Metni
”Deli Dumrul” Dinleme Metni Günlük Planı

Dede Korkut hikayelerinin en ünlülerinden biri olan ''Deli Dumrul'' hikayesi çocukluğumun en çok aklımda kalan hikayelerinden biri olmuştur. Deli Dumrul,...

Kapat