altınşehir escort

Kapat

Emojili Atasözleri ve Deyimler Yarışması

Emojilerle Gizlenmiş Atasözleri ve Deyimleri Bulma

Günümüzde atasözleri ve deyimleri öğrenmek artık hiç de zor değil. Önceki eğitim sistemimizde olduğu gibi ezberci eğitim artık ömrünü tamamladı. Artık sınıflarımızda yaratıcı, yapılandırmacı ve keşfetmeye dayalı bir eğitim sistemi öğretmenlerimizce uyulanmakta.

Emojili Atasözleri
Atasözleri ve Deyimler Emoji Yarışması

Atasözleri ve deyimlerin özelliklerini vererek, birkaç örnek deyim ve atasözü vermekten ziyade yeni nesil eğitim sisteminde oyunsallaştırma ve sorgulama ve düşünme ön planda. Biz öğretmenler de yeni eğitim sistemi ve yeni nesil öğrencilere bir şeylere öğretirken birçok farklı metod uygulamaktayız.

Emojili Deyimler
Emojili Deyimler ve Atasözleri Yarışma Görselleri

Öğrenciler için atasözlerini ve deyimleri anlamak uzun bir süreçtir. Deyimler ve atasözleri uçsuz bucaksız bir deryadır. Önemli olan işin mantığını kavramaktır. Öğretmenlerimizin elini rahatlatmak için ben de bu tarz da bir konuyu oyun şeklinde öğrencilerimize sunabileceğimizi düşündüm ve hazırladım.

Deyimler ve Atasözleri Emoji Yarışması Nasıl Uygulanır?

İmkanlar ölçüsünde ve öğrencilerimizin seveceği tarzda bu yarışmanın çeşitli varyasyonlarını deneyebiliriz. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile okullarımızda akıllı tahtalarımız var ise; bu tahtalardan kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yararlanabiliriz.

Öncelikle yarışacak olan gruplarımızı 2,4,6 veya 8’li şekillerde ayırabiliriz. Bu şekilde akıllı tahta yardımıyla öğrencilerimize hem beyin fırtınası hem de öğretici bir atasözleri ve deyimler konusu işletemiş olacağız. Akıllı tahta olmayan veya A4 kağıdına bastırmak isteyen öğretmen ve öğrenci arkadaşlarım için de word dosyasını bir kırtasiye, yazıcı marifetiyle kolaylıkla çıktıya dökebilirler.

Evlerinde oynamak isteyen arkadaşlarımız da bilgisayar, cep telefonu, tablet veya A4 kağıdına bastırarak bu yarışmayı kendi aralarında veya kendi başlarına da oynayabilirler.

Emojili Heyecanlı Deyimler ve Atasözleri Yarışması Dosyaları

Aşağıdaki iki butondan deyimler ve atasözleri içeren ayrı ayrı yarışmayı hemen cihazınıza bir tıkla indirebilirsiniz. Word dosyası formatında olan yarışma için sadece indirmeniz yeterli olacaktır.

Herhangi bir sorun yaşamanız durumunda yorumlar kısmından sorununuzu bize iletebilirsiniz. Gün içinde dönülecektir. Herkese başarılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir