Kapat

Kar Kristallerinin Peşinde Bir Yaşam Günlük Planı

Kar Kristallerinin Peşinde Bir Yaşam

Kar taneleri Allah’ın varlığının göstergesi mi? Tabii ki, ben bu görüşe katılıyorum. Allah’ın varlığının birçok göstergesi zaten bilimsel ve dini olarak tartışmasız bir şekilde ortaya konuyor. Bilimsel olarak birçok araştırmada bir güçten bahsediliyor, dini olarak da birçok kanıtlar ve son Peygamber, Kuran-ı Kerim bize eşsiz bir yol gösterici.

Milyonlarca kar tanesinin birbirlerine değmeden yeryüzüne inmesi zaten inanılmaz bir olaydır. Kar tanesinin şekillerinin de birbirlerine hiç benzememesi sizi bilmem ama beni çok etkiliyor. Bilimsel araştırmalara çok meraklı kişiler bunu araştırmaya devam edecektir.

Kar Tanesi: Wilson Bentley

ABD’nin Vermont eyaletinin Jericho denen kışın çok sert geçtiği, küçük bir kasabasında Wilson Bentley doğdu. Wilson Bently, kışın yağan karlara çok meraklı bir gençti. Ebeveynlerinin ona aldığı mikroskop, Bentley’nin hayatını kökünden değiştirdi. Küçük parçaları, çevresinde gördüğü her şeyi büyük bir merakla inceleyen ve mikroskobuna koyan bu genç adam, kar tanesinin kristallerine ise ayrı bir meraklıydı.

Kendisine alınan fotoğraf makinesine takılan mikroskobik mercekler ile kar tanelerini incelemiş ve 2400 dolayında kristal fotoğraflamıştır. Kristaller ile ilgili bir kitap ve çeşitli makaleler ortaya koymuştur. Dinleme metni ile kar kristallerinin peşinde bir ömür nasıl harcanmış ve buna nasıl değmiş bunu göreceğiz.

Kar Kristallerinin Peşinde Bir Yaşam Günlük Planı İndir

0 0 0 1 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir