Kapat

LGS 2018 Aralık Örnek Soru ve Çözümleri

Lgs Aralık Ayı Soru Çözüm Vidyoları

LGS, yani diğer bir ismiyle Liselere Giriş Sınavı örnek soruları her ay hiç aksatılmadan Milli Eğitim tarafından istikrarlı bir şekilde kamuoyuyla paylaşılıyor. Bu ay da yine sözel ve sayısal olmak üzere sınavda sorulacak sorulara örnek teşkil edecek şekilde sorular paylaşıldı.

Soruların genellikle geçen ay paylaşılan sorulara benzer olduğu, her ay soru kalıplarından bir yenisinin karşımıza çıktığını görüyoruz. Özellikle sözel mantık, muhakeme ve görsel okuma soruları benim öğrencilerim tarafından çokça karıştırılıyor. Ben de örnek sorular dışında bol bol sözel muhakeme sorularını çözmeye özen gösteriyorum. Özellikle sözel muhakeme soruları, verilen öncüller takip edilmesi gerektiği için bir not tutma alışkanlığı edinmek gerekiyor.

Görsel yorumlama soruları da öğrencilerimin çok zorlanmadan yapabildiği soru türü, diyebilirim. Görsel öncüllü sorular öğrencilerim için gerçekten zevkle çözülüyor.Değişen sistemle birlikte Türkçe sorularının artık öğrencilerin hayal gücünü, okuma becerilerini ve dikkatlerini ölçtüğünü görüyoruz.

Her zaman olduğu gibi bu seferde soruların çözümlerini aşağıdaki linklere giderek kolayca seyredebilirsiniz.

Türkçe Dersi Örnek LGS Soru Çözümleri

Din Kültürü Örnek LGS Soru Çözümleri

T.C İnkılap ve Atatürkçülük Örnek LGS Soru Çözümleri

İngilizce Örnek LGS Soru Çözümleri

Matematik Örnek LGS Soru Çözümleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir