Kapat

MEB 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim ve öğretim sezonu için planlamalarını bitirdi. Eğitim sistemindeki çalışma takvimi ülkenin büyük bir çoğunluğunu ilgilendirdiğini düşündüğümüzde erken yayımlanması bir o kadar önemli. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının çalışma ve tatil günlerinin belirtildiği tablo aşağıdaki görselde detaylı bir şekilde belirtilmiştir.

Öğretmenlerimiz için eylül ayı seminerlerinin 1 Eylül tarihinde başlayacağını belirtelim. 12 Eylül’den önceki haftanın okul öncesi ve ilkokul kademeleri için uyum haftası olacak. Ortaokul ve üst kademe öğretmenleri bu uyum haftasında seminerlerine devam edecek. Okul öncesi ve ilkokul 1.sınıf öğretmenlerini okula uyum ile başlayan yorucu bir yıl daha bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde paylaşılan takvim aşağıda belirtilmiştir. İnceleyebilirsiniz.

MEB 2022-2023 Çalışma Takvimi

İşleyiş Nasıl Olacak? Video

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim ile birlikte işleyiş nasıl şekillenecek? Bunu çok kısa bir şekilde size aktarabilmek için kısa bir video hazırladım. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilere ve öğretmen arkadaşlarıma hayırlı olmasını ve kazasız belasız bir şekilde tamamlanmasını dilerim. Daha önce de belirtildiği gibi ara tatiller kalıcı bir şekilde belirlendiği kasım ve nisan aylarına paylaştırılmış. Ramazan Bayramı tatilinin nisan ayı ara tatili ile birleştirilmesi gündeme geldiğinde buradan paylaşacağım.

MEB Çalışma Takvimi Bilgilendirme Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir