Kapat

MEB Nisan Ayı LGS Örnek Soruları Yayımlandı!

Nisan Ayı LGS Örnek Soruları 2020

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay düzenli bir şekilde yayımlanan LGS için örnek soruların nisan ayı için olanı duyuruldu. Sözel ve sayısal bölüm şeklinde iki ayrı dosyadan oluşan LGS örnek sorularının cevap anahtarları da dosyanın içine eklenmiş.

Örnek soru köklerini aşağıda vermeye çalıştık. Türkçe, İngilizce, Din Kültürü, Fen Bilimleri, Matematik ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi için ayrı ayrı hazırlanan örnek soruları hemen indir ve çöz!

Nisan Ayı LGS Örnek Sorularının Örnek Soru Kökleri:

→ Numaralanmış metinlerden hangileri “Zor zamanlar güçlü insanları, güçlü insanlar iyi zamanları, iyi zamanlar zayıf insanları, zayıf insanlar da zor zamanları ortaya çıkarır.” cümlesinde belirtilen düşüncelerden herhangi biri ile ilişkilendirilemez?

→ Muhammed Ali Raşvan’ın rakibi karşısındaki bu tutumu İslam’ın korunmasını istediği temel ilkelerden hangisinin kapsamında değerlendirilir?

→ Buna göre Mustafa Kemal’in aşağıdakilerden hangisini amaçladığı söylenemez?

→ Buna göre bu videonun kalan kısmının süresi aşağıdakilerden hangisi olduğunda izlenen kısmın süresinin dakika ve saniye değerleri aralarında asal sayılar olur?

→ Buna göre platform üzerindeki A ve B noktaları arasındaki uzaklık kaç santimetredir? (p = 3 alınız.)

Nisan Ayı Örnek LGS Soruları İndir

LGS için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ay düzenli bir şekilde yayımlanan örnek soruların nisan ayı için olanı yayımlandı! Hemen indirmek için aşağıdaki butonları tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir