Kapat

Ekoyay 6.Sınıf “Nineme Ninni” Metni Günlük Planı

Nineme Ninni Günlük Ders Planı

Aile, bir insanın en önemli sığınağıdır. Bu ailenin her zaman bir sözü geçeni, sıcak bir çorba pişireni mevcuttur. Küçük ailerin bile büyükanneleri yani nineleri, büyükbabaları vardır.

Bir ailede en önemli unsur küçüklere duyulan sevgi ve büyüklere duyulan saygıdır. Büyüklerimize ninelerimize, dedelerimize ve ebeveynlerimize her zaman saygı duymayı sürdürmeliyiz. Türk kültürünün en önemli yapı taşlarından biri aile, bu ailenin de en önemli unsurlarından biri büyüklere saygı, küçüklere sevgi göstermektir.

Ninelerimiz bizlerin en önemli masal anlatıcısı olmuştur hep. Tabii ki, dedelerimiz de olmuştur. Nineler bir ailenin en büyük kültür hazinesidir. Şimdiler de masal anlatmak çok demode ve geri kalmış bir etkinlik olsa da en yaratıcı dünyalara, hayaller kurmaya bu masallarla başlamışızdır.

Nineme Ninni adlı metin ile birlikte bunun gibi birçok duyguyu tadıyoruz. Şiirimizi okurken de ninelerimize bir saygı göstermiş oluyoruz. Günlük planı ve metnin etkinliklerini içeren ders planını aşağıdan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir