Kapat

MEB 7.Sınıf “Okumak Deyince” Metni Günlük Plan

Okutmak Deyince

Okumak çok önemli bir eylemdir. İnsan okur, anlar ve hayatı kavrar. Bir konu hakkında bir fikir sahibi olmadan konuşmak, o konuyu biliyormuş gibi yorumlar yapmak en önemli sorundur. Bir fikrimiz olmadan bir görüş bildirmek kadar zararlı bir eylem yoktur. Kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’in ilk dediği ayet; Yaratan Rabbinin adıyla oku! Zaten bize her şeyi apaçık özetler nitelikte.

Okumak bir önceki paragrafta da belirttiğim üzere çok etkili bir eylemdir. İnsan okuyarak dünyayı anlamaya başlar ve beyni değişik fikirler üretebilir ve farklı fikirleri geliştirebilir. Okuma ihtiyacımızı sadece roman olarak düşünmek doğru değildir. Karikatür, çizgi roman, dergi, gazete ve internetten kaynak taraması da bu tanıma girmektedir.

Hızlı okumak benim için çok önemli olmakla beraber, anlayarak okumak da en önemli kriterlerim arasındadır. Günümüz dünyasında bilgiye ulaşmak telefonunuzun internete bağlanma hızıyla tanımlanır hale geldi. Önemli olan temiz bilgi, sağlıklı bilgiyi zihin süzgecimizden akıllıca geçirmek ve bilgilerden iyi yararlanmaktır.

Okumak Deyince Metni Günlük Planı İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir