Kapat

Özgün 7.Sınıf Dünya Kadar Plastik Günlük Planı

Dünya Kadar Plastik Günlük Planı

Plastiğin ham maddesi petroldür. Petrol bizim ülkemizde çokça bulunmayan bir enerji kaynağı olsa da dünya üzerinde bolca bulunan bir yakıt türüdür. Petrolden üretilen plastik gerçekten çok az maliyetli olması ve kolay üretilebilmesi yüzünden en çok kullanılan hammaddedir.

Plastik dünyamızın sonu için çok önemli bir silahtır. Ve plastiğin bu kadar kullanılması çok yakın zamanda birçok çevre felaketine, kirliliğe yol açacaktır. Hatta açmaya başlamıştır bile. Dünya üzerinde plastik ile üretilen ürünlerin sayısı çok fazla sayıdadır.

Yediğimiz yemeklerin kapları, ambalajları ve aklımıza gelen her türlü alanda kullanılan plastikler gerçekten artık tehlike saçıyor. Plastiğin petrol kaynaklı olması, yenilenebilir özelliğinin olmadığını ve doğada uzun yıllarda yok olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Dünya Kadar Plastik dinleme metni ile birlikte plastik ve çevreye verilen zarar konusunda öğrencilerimizin farkındalık kazanacağı bir metin işleyeceğimizi düşünüyorum. Küçük yaşlarda öğrenmeleri ve bu konu hakkında fikir sahibi olmaları, konunun önemini fark etmeleri çok iyi olacaktır.

Dünya Kadar Plastik Metni Günlük Plan İndir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir