Kapat

Özgün 7.Sınıf “Küçük Yunus” Günlük Planı

Dünyadaki canlıların güzellikleri ve doğanın muhteşem tablosunu biz insanlar kendi ellerimizle yok etmek için adeta birlik olmuş gibi davranıyoruz. Denizlerin, havanın birçok dokusunu biz bozuyor ve kendi çıkarlarımız için nefes almaya ihtiyacı olan tüm canlıları aklımızın ucundan bile geçirmeye ihtiyaç duymuyoruz.

Canlıların da nefes almaya, doğanın tadını çıkarmaya ihtiyacı vardır. İnsanoğlu bu güzel resmi bozmak için elinde ne kadar teknolojik ve gelişmiş imkan varsa hiç esirgemiyorlar, sağ olsunlar.

Karadeniz’in hırçın dalgalarının arasında küçük, sevimli deniz canlılarını görmemeniz için denize hiç bakmamanız gerekir. Kimlerden mi bahsediyorum? Tabii ki de yunuslardan bahsediyorum. Denizin zeki ve sevimli balıklarından. Zeki ve hızları ile Karadeniz’in soğuk sularında onlara sıklıkla rastlamak mümkündür.

Bu canlılara yapılacak en büyük kötü birçok şey vardır. Bunlardan biri de onları evi olan denizleri kirletmektir. Düşünsenize, sizin yaşadığınız evine belediyenin çöp arabası her gün çöp döküyor, nasıl hissederdiniz? Yaşam kaliteniz nasıl olurdu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir