Kapat

Peygamberin Genç Arkadaşları : Mekke Gençleri Testi

Peygamberin Genç Arkadaşları Mekke Gençleri Online Test

“Allah’ı ve onun yarattığı kullarını sevmek için birçok sebep varken, onlara karşı kötülük ve Allah’a karşı itaatsiz ve yolundan gitmemek gibi kötü davranışlardan uzak durmamız…” gerektiğini söyleyerek başlamak istiyorum sözlerime.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed ile İslamiyet bir nur gibi yayılmaya ve köklerini iyice tüm insanlığın kalplerine yer etmek için tohumlarını 610 yılında “Oku!” sözleriyle attı. İslamiyet ile ilk tanışan Hz. Hatice annemiz, İslami nuru ilk tadanlardan biri olmayı hak etmiştir.

Peygamberin Genç Arkadaşları ilk kitap olan Mekke Gençleri ile ilgili test sorularına aşağıda yer vermeye çalıştık. Bu kitap ile Peygamber Efendimiz’in dönemindeki sahâbîler ile ilgili kafalardaki kalıpları bir bir değiştiriyor.

Ak sakallı sahâbî kalıbını kafamızdan çıkartacak ve doğru bilgilerle bizi aydınlatacak eserin sorularını online olarak çözmek için “Başla” demen yeterli.

Peygamberin Genç Arkadaşları : Mekke Gençleri

Başla
Tebrikler - Peygamberin Genç Arkadaşları : Mekke Gençleri adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

“Peygamberin Genç Arkadaşları : Mekke Gençleri Testi” üzerine 1 yorum

  1. Prenses says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir