Kapat

MEB 6.Sınıf ”Sevgi Diyen Çağlar Aşar” Günlük Planı

Sevgi Diyen Çağlar Aşar

Günümüz dünyasında giderek önemini kaybeden bir sözcük olan ”sevgi” sözcüğü, eskisi kadar olmasa da sevgi diyen insanlar ile yaşamaya devam ediyor. İnsanların para kazanma hırsı, iyice içlerine kapanmaları, teknoloji ile gelen körleşme(somut hayata karşı) büyük sorunların başında geliyor.

Bir çocuğu sevmek, eskisi gibi iyi değil bir sakıncalı hareket olarak algılanabiliyor. İnsanların birbirlerine yabancılaşması, güvensizlik gibi sorunların ardından gelen durum olarak düşünülebilir. Sokakta bir kediyi korumak, sevmek giderek azalıyor. İnsanın dış dünyaya olan ilgisi ve güveni iyice kırılmış bir vaziyette.

Biz ümidimizi yine de kesmeyecek ve insanlığın içinde kalmış olan sevgiyi dışarıya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Sevginin gücü ile her şey yoluna girecektir. Önemli olan birbirlerimize sevgi ile bakmak, gülümsemek ve duygusal bağı iyi tutmaktır.

İnsanı sevmek, ona insan olduğu ve Allah’ın yarattığı bir canlı olarak bakmak gereklidir. Kalbimizin derinliklerinde kalan sevgi kırıntılarını bir sofraya dönüştürmemizin tam sırası.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Vatan Yahut Silistre
5.Sınıf Anıttepe ”Vatan Yahut Silistre” Günlük Planı

İslam Bey'i çok seven ve onun için ölmeyi bile göze alan Zekiye'nin kara sevdası ile birlikte Silistre'nin o muhteşem hikayesine...

Kapat