Kapat

Özgün 7.Sınıf “Son Leylek” Metni Günlük Plan

Son Leylek Metni

Doğa ve Evren teması altında işlenecek olan Son Leylek adlı metnimiz ile doğa ve hayvanlar ilgili bazı bilgilere sahip olacağız. Leylekler bilindiği üzere kış ve yazın durumuna göre kendilerini sıcak bölgelere doğru kanatlandırırlar. Her kuş türü için bu göç olayı çok normal bir olaydır.

Son Leylek adlı metnimizdeki başkahramanlardan biri olan Leylek, metindeki çocuklarımızın gözünden kaçmamıştır. Her mevsim yaza doğru bir çatapat fabrikasının bacası üzerinde kendilerine yuvan yapan leylekler, belli bir süre geçtikten, soğuklar bastırmaya başladıktan sonra sıcak diyarlara doğru kanat çırpmaktadır.

Fabrikanın bacasının üzerinde kalan, göç mevsimini bir talihsizlik sonucu kaçıran leyleğin hikayesini çocukların ağzından okumakta fayda var. Bu metnimizle hayvan sevgisi, hayvanlara karşı çocuklarımızın duyarlılığı oluşacaktır.Öğrencilerimizin metni okurken kendilerini metnin içindeki çocukların yerine koymaları, empatiyi iyi bir şekilde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Günlük planı aşağıdan indirebilirsiniz.

“Özgün 7.Sınıf “Son Leylek” Metni Günlük Plan” üzerine 1 yorum

  1. nuro okkan says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir