Kapat

2018 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sonuçları

2018 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı

Son yıllarda alınan kararlar, uygulamaya konan sınavlar ile birlikte ” Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı” çok ciddi bir şekilde yürütülmekte. Aday öğretmen olarak görevlerini sürdüren öğretmenler, bir yılını doldurduktan sonra Adaylık Kaldırma Sınavı’na girmesi gerekmekte, bu sınavdan en az 60 puan alarak başarılı sayılmaktadırlar.

100 soru için verilen 100 dakika süre ile sınav uygulanmakta, bu sınavın sorularının yarısını eğitim bilimleri, yarısını kanun ve yönetmelikler oluşturmaktadır. Yüzde beşlik kısmı da T.C İnkılap ve Atatürkçülük bölümü oluşturmaktadır.

9 Aralık 2018 Pazar günü gerçekleştirilen sınavın soru ve cevapları bir gün önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Şimdi de aday öğretmenlerimiz, sınavın sonuçlarını heyecanla beklemekteler. Sınav kılavuzunda, sınavın sonuçlarının açıklanma süresi olarak 15 iş günü belirtilmiş ve bu süre 28 Aralık 2018 Cuma günü dolmakta. Kendi düşünceme göre; sınavın 21 Aralık’a kadar çoktan açıklanacağı yönünde. Sınav sonuçları MEB tarafından açıklandıktan hemen sonra yönlendirme linkini eklemiş olacağım.