Kapat

87 Oğuz Test Sınavı Soruları

87 Oğuz Soruları

İyi yürekli bir çocuk olan 87 Oğuz’un hikayesinin anlatıldığı kitabı çocuklarımıza ve öğrencilerimize okutmakta fayda var. Oğuz’un maddi durumu kötü ve zar zor geçinen bir ailenin ferdidir. 87, Oğuz‘un okuldaki sınıfında sahip olduğu okul sıra numarasıdır.

87 Oğuz’un uzun bir dönemden sonra okula başlayacak olması onu çok sevindirmektedir. Uzun bir süre sonra okula tekrar başlayacak olmanın heyecanı ve korkusu onu sarmıştır. Daha sonra okuluna başlayan Oğuz, sınıfındaki öğrencileri günden güne tanımaya başlamıştır. Sınıfın da en çalışkan öğrencilerinden biridir.

Bir gün ders işlenirken içeriye iyi kıyafetli bir bayan ile süs kedisi gibi bir oğlan çocuğu içeri girmiştir. Bu çocuğun adım Selim’dir. Oğuz, Selim’den hiç haz etmemektedir. Onun zengin, bakımlı ve bir elinin yağda bir elinin balda olması Oğuz’u sinir etmekte ve Selim’e karşı öfkelendirmektedir. Oğuz’un maddi sıkıntılardan dolayı kitap ve defter bile alamaması da bu olayı çok tetiklemektedir.

…Selim’in babasının öldüğü haberini alan Oğuz, sıra arkadaşının bu durumuna çok üzülmüştür. Selim’in babasından kalan borçlar yüzünden durumları iyiden iyiye kötüleşmiştir. Bu durum Oğuz ile Selim’i en yakın iki dost yapacak noktaya getirmiş ve Oğuz’un yardım ile dersleri çok kötü olan Selim sınıfını güzel bir ortalama ile geçmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir