Kapat

Bir Şeftali Bin Şeftali Soruları

Bir Şeftali Bin Şeftali Test Soruları

Samet Behrengi’nin kaleminden Bir Şeftali Bin Şeftali adlı eseri soluksuz bir şekilde okumak gerçekten çok güzeldi. Bir şeftali ağacı ile bize birçok mesajı veren eser çok eğitici ve öğretici bir kitap rolüyle bizlere dersler veriyor.

Bir Şeftali Bin Şeftali’de köyün ağası elindeki arsaları, mal varlıklarını teker teker köylüye dağıtır. Dağıttığı yerler arasında büyük meyve bahçesi yoktur. Bu bahçeyi kendine ayırmıştır. Zaten diğer yerlerde bu kadar yeşillik yokmuş. Meyveler burada yetişirmiş.

Bahçenin içinde birisi büyük birisi küçük olmak üzere iki tane şeftali ağacı varmış. Birisi hiç meyve vermezken diğeri de sulu sulu şeftaliler vermekteymiş. Şeftali ağacı üzerinden hikaye başlar. Kuru, cılız meyve vermeyen şeftali ağacı olanı biteni anlatmaya başlar.

Onu eken Ali ve Mehmet ile başlar öykü. Küçük şeftali ağacının çekirdeğini bulması, bu tohumu ağanın bahçesine ekmesiyle işler başlar. Onu eken sahiplerine çok bağlı olan şeftali ağacına siz de kulak verin. Kitap ile ilgili test sorularına hemen ulaşmak için İNDİR butonunu tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir