Kapat

Denizler Altında Yirmi Bin 20.000 Fersah Soruları

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah Sorular

Jules Verne’in en etkileyici kitaplarından biri olan Denizler Altında Yirmi Bin Fersah gerçekten de çocukların hayal güçlerini çok iyi geliştiriyor. Kitabın yazarı Jules Verne, yazdığı çağ ötesi eserleri ile geleceğe ışık tutan ve hayalleri gerçekleşen nadide yazarlardan biridir. Onun yazdığı eserlerin bir kısmı yazıldığı dönemde hayal bile değilken Jules Verne bu konulara eserlerinde değinmiş bir yazardır.

Denizler Altında Yirmi Bin Fersah eseri birlikte yine bir macera ve betimlemelerle dolu hikaye bizi bekliyor. O yıllarda denizlerde henüz daha adı bilinmeyen, garip yaratık olarak nitelendirilen bir canavardan söz edilirmiş. Kitabımızın kahramanlarından biri olan Bay Aronnask, kitabının başlarında bu garip cisimden bahsediyor ve bu garip yaratığı araştırmak için keşfe çıkan bir gemiye davet ediliyor.

Gemideki bu davet pek hoşuna gitmiyor ama gemidekilerle birlikte bu garip canlıya ulaşabileceği fikri onu bu duruma devam etmesi için onu kamçılıyor. Bay Aronnask, bir gün bu canlıyı buldukları sırada bu gemiden düşerek garip canlıyla tanışıyorlar.

Garip dedikleri canlı aslında o zamanlar pek bilinmese de bir denizaltıdır. Denizaltının kaptanı, Bay Aronnask’ı ve beraberindekileri denizaltıya davet ediyor. Onlarla birlikte maceraya devam eden kaptan ve Bay Aronnask için bu keşif çok maceralı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir