Kapat

Hayvan Çiftliği Sınav Soruları ve Cevapları

Hayvan Çiftliği Sınav Soruları

İnsanların oluşturduğu düzene karşı çıkmak isteyen bir grup hayvanın çiftlikte yaptığı başkaldırıyı anlatan Hayvan Çiftliği bir politik yergi türünde eser. George Orwell’ın fabl tarzından yazdığı eser ile aslında bize sosyalizm düzeninin yanlışlıkları anlatılıyor.

Bir düzene karşı duran birkaç hayvanın düzeni ele geçirdikten sonra kendi kurallarını koymasını anlatan Hayvan Çiftliği’ndeki yöneticilerin halen bu kuralları yok sayarcasına hareketi bize kara mizah bir eser olduğuna inandırıyor. Eser dünya çapında büyük ses getirmiş, birçok ülkede baskı rekorları kırmıştır.

Yazarının asıl ününe kavuşmasını sağlayan bir eser olmasa da dünya üzerinde ününe ün katmış, Nobel Edebiyat Ödülü almasında etkili olmuştur. Eserin kısa oluşu ve iyi bir öyküye sahip olması ile birlikte bir solukta biten türden kitap diyebilirim.

Hayvan Çiftliğini okuduktan sonra kitap sorularına ve bu soruların cevaplarına aşağıdaki dosyadan ulaşabilir. Kendinizi test edebilirsiniz.

0 1 0 1 0 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Metin Türleri ve Söz Sanatları 7.Sınıf Testi

7.sınıf Türkçe konuları arasında büyük bir öneme sahip konulardan biri olan metin türleri ve söz sanatları testi büyük bir öneme...

Kapat