Kapat

Kraliçeyi Kurtarmak Yazılı Soru ve Cevapları

Kraliçeyi Kurtarmak kitap sınavı soru ve cevapları

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı ile birçok serüven çocuklarımızı bekliyor. Kitap elinize aldıktan sonra bitene kadar hiç elinizden düşürmeyeceğiniz, çocuklarında hep ilgilerini üstünde tutacak cinsten güzel bir kitap. Rus Matematik Profesörü Vladimir Tumanov‘un küçük oğluna matematik sevgisi kazandırmak, ilgisini çekebilmek için yazdığı nadide güzellikte bir eser.

Kraliçeyi Kurtarmak eserinde kahramanımız Alex (Aleks) sihirli bir kalem ile tanışır. Ne olduysa bundan sonra olmaya başlar. Aleks birçok matematik sınavından bu kalem sayesinde başarı ile geçmektedir. Birçok problemi zor veya kolay demeden bu sihirli kalem çözmektedir. Bu olayı arkadaşlarına da açan, onlarında bu konudan haberdar olmasını sağlayan Aleks, bir gün arkadaşlarına kalemi kaybettiği yalanını uydurur. Daha sonra gerçekten de kalem kaybolur ama işler bundan sonra başlar.

Evinde kitap okumak için kütüphanesine yöneldiğinde Kraliçeyi Kurtarmak diye daha önce hiç görmediği bir kitap, kitaplığına girmiştir. Bu kitabı alıp, okumaya başladıktan sonra işler sarpa sarmaya başlamakta…

Kraliçeyi Kurtarmak Kitap Sınavı Soruları

“Kraliçeyi Kurtarmak Yazılı Soru ve Cevapları” üzerine 5 yorum

  1. azra says:
    • MUSTAFA KARAGÖL says:
  2. burcu says:
  3. mehmet kutay says:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir