Kapat

Martin Eden Romanı Test Soruları

Martin Eden Kitap Soruları

Aşk birçok insana yaptığı gaddarlığı Martin Eden’e de yapmıştır. Onu aşkı için bir şeyler yapmaya ve değişmeye sürüklemiştir. Sadece değişmek değil aynı zamanda bir başka ruha bürünmek gibi bir şey olsa gerek. Martin Eden’i en iyi aşıklar anlar oysa ki.

Virane bir adam iken bilge bir adama dönüşün hikayesi bu kitap. Martin Eden kendisinden geçmiş, hoppa, sert ve anlayışsız bir insandır. Martin, bir bar kavgasında tanıştığı adamın evinde gördüğü Ruth adındaki o kıza sırılsıklam aşık olmuştur. Ruth Martin’i eğitmekle işe başlar öncelikle, ona birtakım şartlar öner sürer; okuması, bilgilenmesi gibi.

Ruth’un ailesi ile tanışması için Martin Eden’in birkaç fırın daha ekmek yemesi lazım idi. Ruth’un bu tenkitleri ile Martin okumaya ve bilgilenmeye başladı ve okumak onun için bir aşka dönüştü. Sadece okumakla kalmadı, yazar oldu ve birçok eser yazdı. Yazdığı bu eserleri ilk aşamalarda çok bir önem görmese de daha sonraları herkesten geniş övgüler aldı. Bu övgüler Martin’in dergilere gönderdiği yazılardan gelen sayılamayacak derecedeki retlerden sonra olduğu için de Martin’in de zaten bu ünü kaldıracak zamanı yoktu. Bir gece soğuk sulara bıraktı Ruth’a olan aşkını.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir