Kapat

MEB, LGS Örnek Soruları Arşivi

Yayımlanmış LGS Örnek Soruları

Geçtiğimiz senenin ekim ayından itibaren, MEB tarafından LGS örnek soruları yayımlanmaktadır. Bu örnek soru yayımlanma uygulamasının başlaması ile birçok öğrencimiz rahat bir nefes almıştır. Örnek soruları gören öğrenciler, LGS sınavına girmeden önce daha fazla sorulara aşina olmuş oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı, LGS örnek sorularını bilindiği üzere; sayısal ve sözel bölüm olarak iki şekilde ayrı ”pdf” dosyası şeklinde yayımlıyor.

Ekim ile mayıs ayı dahil olmak üzere 8 adet örnek soru yayımlanıyor. Her ay farklı kazanımlara değiniliyor, sürpriz soruların da örnekleri gösterilmiş oluyor. Sekizinci sınıf öğrencilerimiz için örnek soruları her ay, biz öğretmenler öğrenci arkadaşlarımıza çözdürmemiz, bilemedikleri soruları ayrıntılı şekilde irdelememiz faydalı olacaktır.

Bu konu başlığı altında şimdiye kadar paylaşılmış ve paylaşılmaya devam edilecek olan “LGS örnek soruları” nı sıralamaya ve bir düzene sokmaya devam edeceğim. Geçmiş dönemlere ait LGS örnek sorularını; sayısal ve sözel olarak sitemden indirebilirsiniz.

2019-2020 LGS Örnek Soruları

Ekim Ayı LGS Örnek Soruları (2019-2020)

Kasım Ayı LGS Örnek Soruları(2019-2020)

Aralık Ayı LGS Örnek Soruları(2019-2020)

Ocak Ayı LGS Örnek Soruları(2019-2020)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir