Kapat

Okumak Ayrıcalıktır, Herkes Okuyamaz Metni Günlük Planı

Okumak Ayrıcalıktır, Herkes Okuyamaz Günlük Ders Planı

Okumak ve düşünmek biz insanlar için en önemli nimetlerden biridir. Okuyabilmek, düşünmek ve yorum yapmak gerçekten bir insanın en önemli yeteneklerinden ve Allah’ın mucizelerinden biridir.

Kutsal kitabımız olan Kuran-ı Kerim’de bile ilk söylenen, emredilen şey “Yaratan Rabbinin adıyla oku!” olmuştur. Okumanın biz Müslümanlar için bu kadar önemli olması bile ayrı bir ayrıcalıktır. Dinimizin okumaya, anlamaya ve sorgulamaya verdiği değer gerçekten onun hak dini olmasını göstermektedir.

Dinimizin de bize emrettiği “oku!” sözcüğü bizim coğrafyamızda sanki hiç söylenmemiş gibi bizler tarafından okuma adına hiçbir eylem hareketi yoktur. Kitap okumanın yılda kişi başı bir kitap bile olmaması içler acısı bir durumdur. Televizyon izlemenin saatlerle ifade edildiği, kütüphanelerin boş kaldığı bir coğrafyada gelişimden ve ilerlemekten kesinlikle bahsedilemez.

“Okumak Ayrıcalıktır, Herkes Okuyamaz” metni ile okumanın önemine dikkat çekilmiş. Bu metni okumamız ve iyi kavramamız gerekmektedir. Günlük planı aşağıdaki butondan kolayca indirebilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Cins İsim Örnek
Cins İsim İçin 40 Tane Örnek Cümle

Cins İsim Ne Demektir? Dünya üzerinde birden fazla varlığı ifade eden, türce birbirinin aynısı olan varlıkların tümü için "cins" ifadesi...

Kapat