Kapat

Ortak Akıl Türkçe LGS Denemesi – Okul Her Yerdedir

Ortak Akıl-Okul Her Yerdedir LGS Türkçe Denemesi

Dünya üzerinde birçok ülke okullara ara vermiş durumda. 1,5 Milyar dolayında öğrenci okula tedbirler kapsamında gitmemekte, bu süre zarfının ne kadar süreceği uzmanlar tarafından tam anlamıyla netleştirilemiyor. Bu kapsamda Ortak Akıl denemeleri hız kesmeden yeni denemesiyle LGS öğrencilerimizin yardımına koştu.

“Ortak Akıl Okul Her Yerdedir Türkçe LGS Denemesi” adıyla dün akşam saatlerinde Eyüp HAYTA ve Ümit Şen editörlüğünde yayımlandı. Birçok öğretmen arkadaşımızın soru destekleriyle çok güzel bir şekilde, ince düşünülmüş sorularla karşımıza çıktı. Türkçe denemesinin teması “Okul Her Yerdedir” şeklinde düşünülmüş. Bu süreci tam olarak yansıtan isim ile yayımlanan Türkçe denemesi öğrencilerimiz için çok faydalı olacak diye düşünüyorum.

Ortak Akıl Türkçe LGS denemelerini daha önce de internet sitemizde birçok kez paylaşmıştık. Eyüp HAYTA öncülüğünde hazırlanan, dizgisi yapılan Ortak Akıl denemelerinin linkini aşağıya bıraktım, görselin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Çözmemiş veya yarıda kalmış öğrencilerimiz için faydalı olur.

Ortak Akıl Türkçe LGS Denemesi

Ortak Akıl Okul Her Yerdedir Denemesi Soru Kökleri :

→ Aşağıdakilerden hangisinde metnin anahtar kelimelerinin tamamının yer aldığı bir cümle vardır?

→ Numaralanmış kutularda yer alan harfler anahtar sözcüğü oluşturan kutulara yerleştirildiğinde aşağıdakilerden hangisi oluşur?

→ Görsellerden hangisi yukarıda açıklaması verilen çiçeklerden biri değildir?

→ Metnin akışına göre boş bırakılan yere, 1,2,3 ve 4 numaralı cümlelerden hangisi / hangileri gelebilir?

Okul Her Yerdedir Türkçe Denemesi İndir

Türkçe Ortak Akıl – Okul Her Yerdedir 8.Sınıf LGS denemesini aşağıdaki buton yardımıyla indirebilirsiniz. Butona tıklamanız yeterli olacaktır.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türkçe Zümresi LGS Türkçe Denemesi (2) İndir
Türkçe Zümresi 8.Sınıf Türkçe Denemesi – 2

8.sınıf Türkçe dersi için özel olarak kaliteli sorular, değişik soru tarzları ile sınava iyi hazırlanmanız için hazırlanan Türkçe denemesi çıktı....

Kapat