Kapat
7.Sınıf Türkçe Paragrafta Anlam Testi

Harfler heceleri, heceler sözcükleri, sözcükler cümleleri, cümleler de paragrafları(parçayı) oluşturmaktadır. Paragrafı bütünüyle ele almak en önemli konu başlığıdır. Paragrafı oluşturan parçaları, ana düşünceyi, konuyu bulmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Okunmasında çok zorluk çekilen paragraf test sorularıdır, ön yargıyla çözülmesinde korkulan soru tarzlarındandır.

Paragrafın ana düşüncesi, konusu ve yardımcı düşüncelerini bulmak için birçok yöntem vardır. Ana düşünceyi genellikle ilk cümlelerde, yardımcı düşüncelerin paragrafın geneline dağıldığı gibi, ana düşüncenin etrafında şekillenmektedir.

Paragraf Sorularının Nasıl Çözülmesi Gerekir?

Soruların ilk öncelikle soru metnini okumamız gerekiyor. Soru metnini okuduktan sonra paragrafı okumamız gerekmektedir. Şıkları eleme usulüyle gitmemiz, ihtimali azaltmak için alakasız şıkları elememiz soruyu doğru çözmemizi kolaylaştıracaktır.

Paragrafı okuyun, aklınızda kalan kısımlar ile şıkları karşılaştırın. Karşılaştırdığınızda yakın olan şıkları yuvarlak içine almanız faydanıza olacaktır.

7.Sınıf Türkçe Paragrafta Anlam Testi Çöz

Başla
Tebrikler - 7.Sınıf Türkçe Paragrafta Anlam Testi Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
6Son
Geri dön
4 0 0 1 0 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Testi
7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Online Test Çöz

Birden fazla harflerin birleşerek heceleri, hecelerin birleşmesiyle sözcükler(kelimeler) oluşmaktadır. Türkçe dilinde sözcüklerin anlamı cümleden cümleye değişiklik gösterebilmektedir. Bir sözcük bir...

Kapat