Kapat

7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Online Test Çöz

7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Testi

Birden fazla harflerin birleşerek heceleri, hecelerin birleşmesiyle sözcükler(kelimeler) oluşmaktadır. Türkçe dilinde sözcüklerin anlamı cümleden cümleye değişiklik gösterebilmektedir. Bir sözcük bir cümlede gerçek anlam, başka bir cümlede mecaz anlamda kullanılabilmektedir. Seslerin düzeninden yola çıkılarak sözcüklerin hece düzeni oluşmaktadır.

Sözcükte anlam konusunun en önemli noktası, sözcüğün cümle içinde kazandığı anlamı iyi kavrayabilmektir. Bir sözcük cümledeki anlamı ile paragrafı şekillendirmektedir. Yukarıdaki paragrafta da söylediğim gibi sözcüğün anlamını cümleden çıkarmamız gerekmektedir.

Paragraf oluştuğunda, cümlenin temel yapı taşı sözcüklerin anlamlarını kestirebilmek için bu çok önemli bir etmendir. Gerçek, mecaz, terim anlam gibi alt başlıkları ortaokul yıllarımızın ilk yılında detaylıca gördük, 7.sınıf düzeyinde de bu konuları daha derinlemesine ve zor şekilde testlerle desteklememiz gerekmektedir.

7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Online Test Çöz

Başla
Tebrikler - 7.Sınıf Türkçe Sözcükte Anlam Online Test Çöz adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
6789Son
Geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir