Kapat

Tom Sawyer Soruları

Tom Sawyer'ın Maceraları Soruları

Mark Twain’ın haylaz ve yaramaz çocuğu Tom Sawyer’ın maceralarının anlatıldığı Tom Sawyer’ın Maceraları, okundukça yazları komşumuzun bahçesine erik almak için girdiğimiz maceranın aslında ne kadar masum olduğunu fark ettiriyor.

Tom’un yaramazlıkları ve başına gelen olaylar bu kadar da olmaz dedirtiyor. Teyzesi, üvey kardeşi ve teyzesinin kızı Mary ile birlikte yaşayan bu afacanın maceraları bizi çocukluğumuza sürüklüyor. Tom’un çocukluk aşkları ve biraz çapkın oluşu ve yaramaz çocukları çeken yönü bizi hem güldürüyor hem endişelendiriyor.

Tom ve kankası Huck ile kasabanın mezarlığına yine bir yaramazlık için gitmişlerdir. Orada şahit olmak istemeyecekleri bir olaya şahit olurlar. Kızılderili Joe ve Potter’ın Doktor Robinson’un cansız bedenini gömdüklerini görürler ve bu olay iki kafadarı çok etkileler. Yine maceradan maceraya koştukları sırada kasabadan tüymüş olan Kızılderili’nin bir mağaraya bir gömü gömdüklerini görürler. Tabii bu arada Joe’yu ispitleyen bizim haylaz Tom’dur.

Kızılderili Joe’nun mağarada aç ve susuz kalmasından dolayı can vermesi ile birlikte Tom ve kankası gömüyü çıkarır ve zengin olurlar. Huck’un yeni ailesine alışamamasıyla birlikte macera kaldığı yerden devam edilecek sözleri ile Tom’dan ayrılır.

5 0 0 1 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir