Kapat

2019 LGS Liselerin Yüzdelik Dilimleri

LGS sınavının üzerinden baya bir süre geçti ve sıra lise tercihlerine geldi. Liselerin yüzdelik dilimleri sizin sınav sonucunuza göre yapacağınız tercihlerin isabetli ve ölü tercih olmamasını sağlamaktadır. Liselere giriş için gerekli bir puan almışsanız ve puanla girilecek bir lise tercihi için mutlaka bu yüzdelik dilimleri de verilmiş LGS sınavına göre öğrenci kabul eden liseleri gözde geçirin.

Hem il çapındaki yüzdelik dilim hem en son olarak o liseye giren öğrencinin yüzdelik dilimini gösteren bu tabloya bir göz gezdirmekte fayda var, diyebilirim. Tercihlerinizi yaparken yüzdelik dilimin +2 ve -2 olarak değerlendirmesini mutlaka önlem olarak düşünün.

Listede yer alan yüzdelik dilimler bir önceki sınavı gösterdiği için bu sene de bu gösterilen yüzdelik dilimlerde sıralamanın kalacağını düşünmek çok yanlış olacaktır. Öncelikle yüzdelik diliminize en yakın (+2 veya -2) liseleri sıralayın ve sizin yüzdelik diliminizde en fazla 2 yükseğini yazarak listenizi oluşturmaya başlayın. Tabii ki, kendi diliminizin ne kadar üzerine çıkmak istediğiniz size kalmış. Aşağıdaki tabloyu indirip göz gezdirmeye başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir