Kapat

Açık Öğretim Sınavı Görevli Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Açık Öğretim Görevli Ücretleri

Bugün en son yapılan oturum ve dün yapılan sınav oturumları ile açık öğretim sınavına giren binlerce öğrenci sınav stresini atlatmış oldu. Açıktan okuyarak diploma almak isteyen, eğitimine dışarıdan devam etmek zorunda kalan ortaokul ve lise öğrencileri için çok iyi düşünülmüş bir sistemdir. Açık öğretim sınavları sonbahar ve ilkbahar aylarında düzenli olarak yapılmaktadır.

Her iki dönemde yapılan açık öğretim sınavlarına binlerce öğrenci başvurmakta ve sınavlara girmektedir. Her sınavda olduğu gibi bu sınavlarda da görevli öğretmenler bulunmaktadır. Milli Eğitim içerisinden görevli öğretmenler; bina sorumlusu, sınav salonu başkanı, gözetmen, yedek gözetmen gibi sınav görevlerinde görevlendirilmektedir.

Açık Öğretim Sınav Görevlisi Oturum Başına Ne Kadar?

Sınav görevlilerinin oturum başına alacağı ücret değişkenlik göstermektedir. 2019 yılında alınan karara göre ücretler aşağıdaki gibi şekillenmiştir.

2019 Açık Öğretim Görevli Ücretleri:

Salon Başkanı 192 TL

Gözetmen: 186 TL

Yedek Gözetmen: 132 TL

Açık Öğretim Görevi Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Açık öğretim görevi ücretleri diğer sınav görevlerine göre değişiklik göstermektedir. ÖSYM, MTSK direksiyon görevi ücretleri belli bir süreden sonra hesaplara yatırılmaktadır. Açık öğretim sınavı ücretleri için ek ders gününü beklemek gerekiyor.

07-08 Aralık tarihlerinde yapılan açık öğretim sınavı ücretleri kadrolu öğretmenler için aralık ayı içerisinde yapılacaktır. Sözleşmeli öğretmen arkadaşlarımıza da aralık ayında aldıkları ek derslerinde ödenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir