Kapat

Anıttepe 5.Sınıf Spor ve Bedenimiz Metni Günlük Planı

Anıttepe 5 Spor ve Bedenimiz Metni Günlük Planı

Spor yapmak bizim için en önemli aktivitilerden biri olması lazımdır. Spor yapmanın bedenimiz için çok faydalı bir etkisinin olduğunu tartışmaya bile gerek yoktur. Teknolojinin gelişmesi ve insanın hayatını daha pratik, az emekle çok iş yapma eğiliminde olması insanoğlunu tembelliğe sürüklemektedir.

İnsanlar, kısa mesafeleri artık araçlarla gider olmuş, yürüme mesafesine bile arabalarla gitmeye başlamıştır. İnsanların spor yapmaktan uzaklaşması, bedenlerini tembelliğe alıştırması geleceğin en büyük tehlikelerinden biridir. Bu yüzden spor ile olan ilişkimizi arttırmalıyız.

Çocuklarımızı her gün sporsal faaliyetlere, bedenlerini hareket ettirecek hareketlere yöneltmemiz gerekmektedir. Sadece çocuklarımıza değil, 7’den 70’e herkesin spor ile vücudunu zinde tutması çok önemli bir hale gelmiştir. Spor yapan insanın kemikleri, kasları yeterli gelişimi ve idareyi göstermektedir.

Spor ve Bedenimiz adlı metin ile spor yapmanın bize olan faydalarını ve spor yapmamanın bize verdiği zararları görmemiz açısından önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir