Kapat

MEB Aralık Ayı Ek Dersleri Ne Zaman Yatırılacak?

MEB Aralık Ek Dersleri Hangi Ay Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan sözleşmeli, kadrolu veya ücretli öğretmenlerin aralık ayı ek dersleri ne zaman yatırılacak? Bu soru yılın son ayına gelince her zaman dillendirilmektedir. Öğretmenler aralık ayı ek derslerinin ne zaman yatırılacağı konusunda tereddüt yaşayabilmektedir.

Normal şartlar altında öğretmenlerin ek dersleri, takip eden ayın ilk günü ile yedinci günü arasında bir gün ödenmektedir. Yılın on bir ayı da bu şekilde olmaktadır. Geriye kalan son ay bu durum değişmektedir. Bilindiği gibi TBMM vasıtasıyla bakanlıklar ve diğer kuruluşların; yani devletin mali bütçesi oluşturulmaktadır. Bu mali yıl, 1 Ocak ile 31 Aralık arasında on iki ay üzerinden hesaplanmaktadır.

Aralık Ayı Ek Dersleri Ne Zaman Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığını ilgilendiren kısım;aralık ayı ek dersler ne zaman yatacak? Aralık ayı ek dersleri bir diğer mali yıla geçildiği son ay olduğu için aralık ayı içerisinde, 21-25 Aralık tarihleri arasında ödenmektedir.

Bu Durum Maaşlar İçin de Geçerli Mi?

Devlet kurumlarında maaşlar çalışmadan ödendiği için 15 günlük bir maaş farkı çıkmaktadır. Ocak ayının on beşinde alacağımız maaşlar bu durumdan etkilenmekte, ama maaşların ödemesi erken yapılmamaktadır. Ocak ayının ilk on beş günü için oluşan maaş farkı ocak ayı içerisinde ilave olarak ödenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir