Kapat

Doküman Yönetim Sistemi(DYS)

DYS yükle

İsrafı önlemek, çağa ayak uydurmak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaygın bir şekilde kullanılan Doküman Yönetim Sistemi (DYS) nedir? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullar ve müdürlüklerin arasında gerçekleştirdiği resmi belgelerin internet üzerinden tek bir e-imza ile kolayca ulaştırılmasına yarayan internet tabanlı bir resmi belge aktarım programıdır.

DYS’yi Kimler Kullanabilir?

DYS yani açılımıyla Doküman Yönetim Sistemini kullanabilmek için Milli Eğitim’e bağlı okullarda, bakanlıkta veya il, ilçe müdürlüklerinde yönetim ve idari görevlerde bulunmanız gerekmektedir. İlinizde bulunan sistem yöneticinizin onay vermesi durumunda bu sisteme giriş sağlayabiliyorsunuz ve e-imza (elektronik imza) ile belgelerinizi onaylayarak sistem üzerinden istediğiniz kuruma gönderebiliyorsunuz.

DYS’yi Bilgisayarıma Nasıl Kurabilirim?

Doküman Yönetim Sistemi yükleme aşamaları:

1.Aşama

DYS kurulum dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. (YÜKLEMEK İÇİN TIKLA)

Bilgi: Batman Milli Eğitim sitesinden indirir.

2.Aşama

Bilgisayarınıza inen dosyayı masaüstüne çıkarttıktan sonra DYS_KUR dosyaya sağ tıklayın ve çalıştırın. Okul idaresi, bakanlık ve müdürlükler için kurulum seçeneklerinden kendinize uygun olan dosya yükleme seçeneğini seçin ve yükleme işlemine başlayın.

3.Aşama

Kurulum bittiğine dair bilgi, ekranda belirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. DYS kuruldu.

E-imza ile birlikte sisteme kolaylıkla girebilirsiniz.

UYARI: Sadece Milli Eğitim Bakanlığı internet altyapısının olduğu bilgisayarlarda giriş sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir