Kapat

GriCeviz Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Griceviz Öğretmen Girişi

GriCeviz ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile 31 Ocak 2020 tarihinde resmen Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki öğretmenlere GriCeviz uygulaması için ücretsiz üyelik avantajı geldi.

Öğretmenlerimiz için e-kütüphane gibi güzel düşünülmüş bir projeden sonra GriCeviz platformunu ücretsiz hale getirdikleri için başta Sayın Bakanımız Ziya Selçuk olmak üzere, tüm emeği geçenlere kendi adıma teşekkürlerimi iletiyorum.

GriCeviz Nedir?

GriCeviz platformu İos ve Android kullanıcıları için tam tamına altı farklı alan( Sayısal, Sözel, Görsel, Dikkat, Mantık ve Bellek) için geliştirilmiş bilişsel beceri ve zeka oyunlarını barındıran bir mobil oyundur.

Türkiye Zeka Vakfı’nın kurucu üyelerinden olan Mehmet Emrehan HALICI tarafından kurulmuş bir zihinsel spor yapmamızı sağlayan oyun uygulamasıdır.

GriCeviz Öğretmen Girişi Resimli Anlatım

Öğretmenlerimiz bu haberi alınca çok sevindiler. Peki, GriCeviz oyununa nasıl giriş yapacaklar? Bunu size detaylıca görseller ile anlatmaya çalışacağım. Öncelikle GriCeviz’in İos ve Android uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İndirme adreslerini aşağıya ekledim.

Cihazınıza GriCeviz’i indirdikten sonra öğretmenlere özel ücretsiz bir şekilde giriş için MEBBİS üzerinden yapmanız gerekenleri aşağıda belirttim.

Öncelikle mebbis.meb.gov.tr adresine giriyoruz. Bu adreste görüldüğü gibi kullanıcı adı ve şifremiz ile giriş yapmamız MEBBİS’e girmemiz gerekiyor. Şifrenizi bilmiyorsanız “Şifremi Unuttum?” bölümünü kullanabilirsiniz.

MEBBİS’e giriş yaptıktan sonra yan bölümde bulunan bölümlerden “Kişisel Bilgiler Modülü” bölümünü tıklayın.

Bu modüle girdik, şimdi yapmamız gereken yine yan taraftaki butonlardan en altta bulunan “Uygulama Şifreleri” bölümüne tıklayın.

Uygulama Şifreleri kısmına tıkladıktan sonra hedeflediğimiz yere geldik. Görüldüğü gibi GriCeviz yazan kısmı da gördük. Okla gösterdiğim “Şifre Üret” kısmına tıklayın.

Şifre Üret kısmına tıklayınca karşımıza Uygulama Şifresi kısmında bir kod belirecek. Bu kodu az önce cihazımıza indirdiğimiz GriCeviz uygulamasında kullanabiliriz. Hepinize iyi eğlenceler ve egzersizler 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir