Kapat

İnternet Alışverişleri İçin Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

sanal kart oluşturma

Artık banka dahil tüm işlemlerimizi internet üzerinden yapar olduk. Aynı zamanda alışveriş alışkanlıklarımız da internetin yaygınlaşması ile şekillenmeye başladı.İnternet üzerinden istediğimiz oldukça çeşit ürünü ve avantajlı fiyatı bulabiliyoruz. Ama bunlara rağmen bizim başımızı ağrıtan sorunlar da olmuyor değil, özellikle güvenlik problemi.

Alışveriş sitelerinin hepsi güvenilir olmuyor ayrıca güvenilir olsalar bile internet korsanlarının her zaman hedeflerinde oluyorlar o yüzden mevcut kart bilgilerimizi o sitelere vermek istemiyoruz. Bunun ise çözümü bankalar tarafından bulunmuş ve uzun süredir kullanılıyor. Anlık olarak kullandığımız kredi kartının bağlı bulunduğu internet şubesi üzerinden hızlı bir şekilde mevcut kredi kartına tanımlı bir sanal kart oluşturuluyor ve güvenli bir şekilde ödeme yapılabiliyor.

Sanal Kart Nasıl Oluşturulur ?

Sanal kart oluşturma ve kullanımı hakkında daha detaylı bilgi verecek olursak; öncelikle söylediğimiz gibi mutlaka kartımızın bağlı bulunduğu bankanın internet şubesini kullanıyor olmamız gerekiyor. Eğer banka internet şubesi kullanıcısı değilseniz öncelikle şifre edinmeli ve sonrasında işlemlerinize devam etmelisiniz.

İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra Kredi Kartlarım menüsü altında yer alan (bu menü farklı bankaların internet şubesi menülerinde değişiklik gösterebilir) sanal kartlar menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında ise limit belirleyerek çok kısa süre içerisinde mevcut kredi kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz, kart üzerinden yapılan işlemler mevcut kredi kartınıza aktarılacaktır.

Bundan sonra ise mevcut ekran üzerinden yeni kart bilgilerinize ulaşabilir ve bu kart bilgileri ile alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş sonrasında ise güveliği sağlamak için sanal kartınızı silebilirsiniz, bu şekilde mevcut kredi kartınızın bilgilerini vermeden o kart ile alışveriş yapmış olursunuz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma Nasıl Olur ?

 

İş bankası sanal kart oluşturma ilk adım

İş bankası sanal kart oluşturma ilk adım

İş bankası sanal kart oluşturma ikinci adım

İş bankası sanal kart oluşturma ikinci adım

İş bankası sanal kart oluşturma üçüncü adım

İş bankası sanal kart oluşturma üçüncü adım

İş bankası sanal kart oluşturma dördüncü adım

İş bankası sanal kart oluşturma dördüncü adım

İş bankası sanal kart oluşturma son adım

İş bankası sanal kart oluşturma son adım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.