Kapat

İş Bankası İnternet Şifresi Nasıl Oluşturulur ?

İşbankası internet şubesi

İnternet Şifresi Oluşturmak

İnternetin oldukça yaygınlaşması ile birlikte artık tüm işlemlerimizi akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden yapar olduk. İnternet üzerinden yapabileceğimiz işlemlerden bir tanesi de banka hesaplarımıza erişmek ve hesaplarımız ile banka şubesinde gerçekleştirebileceğimiz tüm işlemleri tek bir tık ya da dokunuşla tamamlamak. Her bankanın bir internet şubesi bulunuyor İş Bankası’da bunlardan bir tanesi. İş Bankası İnternet şubesine erişebilmeniz için öncelikle mevcut kart şifrenizin dışında ekstra bir daha güvenli İnternet Şifresi de oluşturmanız gerekiyor. Ancak internet her ne kadar işlevsel bir ortam olsa da güvenliği sağlamak kolay değil özellikle saniyeler içerisinde binlerce lira aktarım yapılabilen banka internet şubeleri bu konuda ekstra güvenlik tedbirleri alınarak kullanılabiliyor.

Tüm bunlardan dolayı İş Bankası internet şubesini kullanmak için banka tarafından oluşturulan güvenlik çemberleri var. Öncelikle internet şifresi almak için banka veritabanının da ki kişisel bilgilerinizin güncel ve doğru olması gerekiyor. Banka hesabı açarken banka personeli tarafından sisteme girilen bilgilerinizin eksik olması durumunda internet şubesi şifresi almak biraz zor olabiliyor.

Bireysel mi Kurumsal mı ?

Öncelikle yapmanız gereken işlem İş Bankası internet sitesine girmek ve Bireysel ya da Kurumsal hangi türde işlem yapacaksanız bunu seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında Anında Şifre butonuna tıklayarak gerekli adımları izlemeniz gerekiyor. Bu adımlarda doldurmanız gereken müşteri numarası, sisteme kayıtlı cep telefonu numarası ve mevcut kart şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Bu bilgilerin eksik olması durumunda internet şifresi almak mümkün değil.

Ayrıca ilk defa internet şifresi alacak olan kullanıcıların mutlaka İşcep yani akıllı telefon uygulaması üzerinden işlem yapması gerekiyor. İnternet şifrenizi oluşturduktan sonra İşcep üzerinden ekstra olarak cep anahtar şifresi de belirlemeniz gerekiyor ve işlem yapılan telefon ya da tablette farklı bir cihaz üzerinden de internet şubesine erişmek istiyorum seçeneği onaylanmalıdır aksi durumda sadece ilk giriş yaptığınız cihaz dışında bir cihazla İş Bankası İnternet Şubesine giriş yapamazsınız.

Yine İş Bankası İnternet şifrenizi unuttuysanız aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmek durumunda kalabilirsiniz. İnternet şubesi erişiminden sonra istediğiniz zaman havale yapabilir, kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunabilir ya da mevcut kredi kartlarınızdan nakit avans kullanımı yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen sistem internet şubesi şifresi oluşturmanıza izin vermiyorsa İş Bankası müşteri hizmetlerinden ya da banka şubelerinin bireysel müşteri temsilcilerinden destek alabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Finlandiya okul öncesi eğitim
Finlandiya Eğitimi : Öğretmene Güven

Finlandiya özellikle dünya genelinde sahip olduğu eğitimdeki başarı seviyesi sayesinde birçok ülke tarafından kıskanılan bölgeler arasında yer almaktadır. Finlandiya'da uygulanmakta...

Kapat