Kapat

MEB 2020 İçin Eğitim Takvimi Uygulaması Yayımladı

2020 Eğitim Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılına girdiğimizde, ilk gün çok özel bir uygulama paylaşıldı. Bakan Ziya Selçuk öncülüğünde hazırlanan, aile ve eğitim çalışanları(öğretmenler), öğrenci üçgeninde çok işimize yarayacak bir uygulama velilere, öğretmenlere ve öğrencilere sunuldu. Bu uygulamanın öğrenciler ve aileleri için çok faydası olacağı düşünülüyor.

Mobil platformlar (Android, İos) için yapılan uygulama ile veliler, öğrenciler uygulamanın takvimlerini gün gün görebilecek ve ön yüzündeki ve arka yüzündeki etkinlikleri çocuklar aileleriyle uygulayacak, günün sözü, günün atasözü, günün doğrusu gibi bölümlere yer verilecek.

Eğitim Takvimi 2020 Uygulamasının Amacı Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Takvimi 2020 ile eğitime yeni bir soluk ve eğitimin ve öğretimin aile, okul ve öğrenci üçgeninde olması içi atılan bir adım olarak görülmektedir. Uygulamanın öğretmenler, aileler tarafından benimsenmesi ve yüksek bir indirilme, kullanma oranına sahip olacağını söyleyebilirim.

Uygulamanın mobil platformlarda hayata geçirilmesinin amacının da mobil kullanım oranlarının günümüzde diğer platformlara göre artış göstermesi ve son kullanıcıya çabucak uğraşma çabası olduğunu düşünmekteyim.

Takvimin Ön ve Arka Yüzünde Neler Var?

Eğitim Takvimi 2020 arka yüzünde şu kısımlara yer verilecek; “Günün Nedeni” , “Günün Değeri”,  “Günün Oyunu” “Günün Önerisi”, “Günün Çözümü” gibi bölümler olacak.

Ön yüzünde ise şu bölümler göze çarpıyor;  “Günün Sözü”, “Günün Kelimesi”, “Günün Atasözü”, “Günün Doğrusu”

Uygulamayı Nereden İndirebilirim?

Uygulama Android ve İos olmak üzere iki platform için yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir