Kapat

Öğretmenlerin Görev Alabilecekleri 2020 Sınavları

Sınav Görevlisi Olabilecekler İçin Sınav Takvimi

Yeni bir seneye girdik. ÖSYM, MEB, AÖF VE AÖL gibi kurumların sınav takvimi daha önceden belirlenmiş ve duyurulmuştu. Akademisyenlere ve öğretmenlere bu sınavlarda görev verilmektedir. Ben de bu sene görev alma ihtimalinizin yüksek olduğu sınavları sizler için derledim. Telefonunuza anımsatıcı olarak eklemenizde fayda var.

Milli Eğitim için sınavların çeşidine göre görevli puanları değişmekte, bazıları 133 puana kadar çıkarken, açık öğretim gibi sınavlarda da 63 puanlara kadar görev puanı verilmektedir. ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlarda ise akademisyenlerden başlanan görevlendirme, sınava giren öğrencinin çokluğuna göre MEB çalışanı öğretmenlere de görevlendirme işlemi yapılmaktadır. Genellikle KPSS, YGS ve LYS tarzı sınavlarında öğretmen görevlendirmesine de ihtiyaç duyulmaktadır.

2020 yılı süresince yapılacak sınavları aşağıda sıraladım. MEBBİS, GİS ve AÖF görevli ekranlarından sınavları takip edebilir, görev isteğinde bulunabilirsiniz.

0 0 0 1 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
2020 Eğitim Takvimi
MEB 2020 İçin Eğitim Takvimi Uygulaması Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılına girdiğimizde, ilk gün çok özel bir uygulama paylaşıldı. Bakan Ziya Selçuk öncülüğünde hazırlanan, aile...

Kapat