Kapat

Sözleşmeli Öğretmen 2019 Ocak Ayı Maaş ve Zam Oranı?

Sözleşmeli öğretmen zam oranı 2019

Sözleşmeli öğretmenlik her ne kadar biz öğretmenler için çok iyi olmasa da Milli Eğitim Bakanlığı için bu durum yapılması gerekli bir icraat olarak gözüküyor. Doğu’da öğretmenin daha uzun süreli tutulması için alternatif olarak düşünülen, yanlış hatırlamıyorsam İsmet YILMAZ zamanın devreye konulan bir öğretmenlik sınıfı gibi duruyor.

Sözleşmeli öğretmenlerin maaşlarında ilden ile ufak da olsa farklılıklar görülebiliyor. Sigorta kesintileri ve birtakım kesintiler de sözleşmeli öğretmenliğin dikeni oluveriyor. Örnek vermek gerekirse; aynı yıl çalışmış kadrolu bir öğretmenin kesintisi %15 vergiye girdiğinde 90-100 tl dolaylarında olurken, sözleşmeli öğretmenin kesintisi bunun üç katı(357) oluyor.

Enflasyon oranlarının temmuzdan ekime kadar %12,76 düzeylerinde çıkması maaşlara gelecek zam oranlarına gözleri dikti. Toplu sözleşmede yapılan %3,5 ve enflasyon farkı anlaşmasıyla maaşlara sene sonunda %13-18 arasında bir zam ihtimalini doğuruyor.

Sözleşmeli öğretmenlerin 2019 Ocak zam oranları;

Bekar: 3,821.94

Evli ve çocuklu : 3,911.26

Dipçe: Sözleşmeli öğretmen sisteminde derece ve kademe artmadığı için kaç yıllık olduğunuz önemli değildir.

 

 

 

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası Program Örnekleri
10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası Program Örnekleri

10 Kasım günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü gözyaşları ve mahşeri bir kalabalık ile ebediyete uğurladık. Bu günden sonra her...

Kapat