Kapat

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Soruları ve Cevapları

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Soruları

Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması birkaç seneden beri aralıksız şekilde devam etmekte, Milli Eğitim bünyesine artık sözleşmeli öğretmenlerle istihdam yoluna gidilmektedir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki öğretmen ihtiyacından ötürü, böyle bir uygulamaya gidildiği bilinmektedir. Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması ile birlikte mülakat uygulaması da devreye girmiş, yeni alınan öğretmenler mülakattan aldığı puanlar ile tercih yaparak atanmaktadırlar.

Mülakat sırasında öğretmen adaylarına genel kültür, bilimsel, sosyal ve ekonomik, alan soruları yöneltilmektedir. Güncel konulara sıklıkla yer verildiğini de söylemek lazım. Sorulan soruların açık uçlu ve yoruma dayalı sorulardan oluştuğunu bilmeli ve ona göre hazırlanmamız gerekmektedir. Mülakat esnasında sorulan soruları elimize geçtikçe, öğrendikçe paylaşmaya devam edeceğiz. İlerleyen günlerde dosya sayısını daha fazla olacağına emin olabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ceylana Yardım Edenler Günlük Plan
Ekoyay 6 “Ceylana Yardım Edenler” Metni Günlük Planı

Fabl türünde eserlerin ilk ortaya konulduğu, edebiyat tarihimizde bir ilk olan "Kelile ve Dimne" adlı fabl türünde eserin Beydeba tarafından...

Kapat