Kapat

Yabancı Kitap Sınavı Soruları – Albert Camus

Yabancı Test Soruları

Varoluşçuluğun bir imgesel dışa vurumu olan Yabancı ile günlük sıradan olayların içinde kaybolma ve hayatın önemsizliğinden, hayata karşı tepkisizliğe bir tepki verilir aslında. Camus’un sıradan olan ama içine çeken eserleri ile bunu başardığını görüyoruz.

Eser Hakkında

Cezayir’de sıradan bir devlet memurluğu görevinde çalışan Meursault’un bir gün hayata gözlerini kapamasıyla sorgulamalar başlar. Meursault annesinin cenazesini sıradan bir iş gibi toprağa verir ve günlük hayatına devam eder. Biz normal olarak adlandırılan insanlar için bu gibi kaybedişler çok acı verir, Meursault için bu ölüm onu hiç sarsmamıştır bile.

Annesini kaybetmesi ona acı vermekten ziyade bir olağanın gerçekleşmesi olmuştur. Hayata karşı etkin bir rolden değil, edilgen bir pencereden bahsediyoruz. Meursault ile varoluşsal sorgulamaların ve ölüme giden yolun kısa bir hikayesine tanık oluyoruz.

Yabancı Hakkında Sorular

Yabancı kitabının okudunuz ve kitap ile kendinizi test etmek, okumanızı değerlendirmek istiyorsanız aşağıdaki Yabancı kitap soruları dosyasını indirebilirsiniz. Soruların cevaplarını dosya sayfasında aşağıya sürükleyerek bulabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Eskici ve Oğulları Soruları
Eskici ve Oğulları Kitap Soruları ve Cevaplar

Çukurova gibi bereketli ve bol konuları ile kitaplar kaleme alan Orhan Kemal, Eskici ve Oğulları ile yine bir yaraya parmak...

Kapat