Kapat

6.Sınıf Ekoyay Mavi Portakal Metni Günlük Planı

Mavi Portakal Metni Günlük Planı

Bedri Rahmi’nin kaleminden dökülen nadide şiirlerden biri olan “Mavi Portakal” şiirini hep birlikte sınıfımızda okumak, etkinliklerini yapmak çok eğlenceli olacaktır.

Mavi Portakal ile gökyüzüne duyulan sevgi, tutkuyu hep birlikte göreceğiz. Herkes küçüklüğünde mutlaka ben pilot olacağım, demiştir. Gökyüzüne duyulan sevgi genellikle küçük yaşlarda ortaya çıkmaktadır. Bir demir yığınının havada uçması kadar çocuklara, büyüklere değişik gelen başka bir şey yoktur.

Uçakların havada süzülmesi, seni göklerde uçurması kadar değerli bir şey yoktur çocuklar için. İlk uçağa binişimi hatırlıyorum da çok heyecanlı ve değişik bir deneyimdi. İlk önce hayretler içinde uçağın içine giriyorsun, etrafına değişik bakışlarla göz gezdiriyorsun.

Havaya kalkışının ardından birçok farklı duygu içinizi kaplıyor. Havada süzülmeye başlayınca bir “ohh” çekiyorsun. Yukarıdan aşağıya bakmanın keyfi de ayrı bir güzeldi. Mavi Portakal şiirinin günlük planını ve etkinlik cevaplarını içinde barındıran dosyayı hemen indirmenizi tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir