Kapat

MEB 6.Sınıf “Bisiklet Zamanı” Metni Günlük Planı

Bisiklet Zamanı Metni Günlük Ders Planı

Spor yapmak biz insanlar için çok önemli bir aktivitedir. Bisiklet sürmek de bu aktivitelerden yalnızca biridir. Bisiklet sürmek ile sağlığımızı iyice korur ve bedenimizi daha sağlıklı bir hale getirebiliriz.

Tüm eklemlerimizin çalışması için çok rahatlatıcı bir eylem olan bisiklet ile keyifli dakikalar geçirirken, aynı zamanda zinde olmak için iyi bir spor yapmış oluruz. Çok basit bir düzenek ile oluşturulmuş olan bisiklet; gidon, sele, vites, zincir, tekerlek gibi basit ve tamire müsait teçhizatlardan oluşmuştur.

Bisikletler sürülüş amaçlarına göre birçok çeşitte üretilmektedir. Şehir içinde yapılan geziler için ayrı, dağ yolunda ve arazide sürülmek için yapılan dağ bisikletlerinin de özellikleri farklıdır, yarışlar için de bisikletlerin üretimi ve tasarımı farklılık göstermektedir.

Dağ bisikletleri; tekerlekleri kalın ve dişli, dağ yollarında patlamayacak şekilde dizayn edilmiştir. Yarış bisikletleri ise; düz ve ince tekerleklerden oluşur, gidonları daha aşağıdadır. Bisiklet Zamanı metninin günlük planı için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir